9. Postęp kursanta

W celu sprawdzenia postępu kursanta, należy wejść do modułu Szkolenia ABCDT, zakładka „Kursanci”. Z rozwijanej „Listy kursantów” należy wybrać szkolenie, na którym jest kursant np. e-kurs, e-kurs-partnerzy itp. Wyświetli się lista kursantów na danym kursie.

Rys.1

Klikając, przy szukanym nazwisku, na żółty kwadrat z wykresem można sprawdzić postęp kursu, gdzie znajdują się informacje na temat logowań kursanta.(Rys.2) W zakładce "Aktualny postęp" mamy możliwość prześledzenie, z którymi tematami kursant się zapoznał i możemy zapisać aktualny postęp.

Rys.2

W modułach "Teoria w domu", po przejściu do zakładki "Kursanci" pojawią się wszyscy kursanci, którzy są przypisani do kursów trwających (Rys.3). Przy żółtym kwadracie pojawia się informacja jaki procent materiału przejrzał kursant oraz jaka długo ma dostęp do materiału. Komunikatu "Kurs utracił ważność!" wskazuje na to, że dostęp do materiału się skończył i jeśli kursant chce kontynuować szkolenie należy dokonać przedłużenia. Podobnie jak w Szkoleniu ABCDT po kliknięciu na żółty kafelek pojawi się wykres aktywności wraz z informacją na temat logować kursanta.


Rys.3

W module Testy on-line również istnieje możliwość monitorowania i śledzenia postępu. Wybierając podmoduł Kursanci, mamy możliwość jak we wcześniejszych modułach podglądu postępu kursanta. (Rys. 4) Wykres wskazuje, ile egzaminów zostało zaliczonych lub nie zaliczonych przez kursanta.

Rys. 4